هاردنر پودری ESA.HARDNER-P

هاردنر پودری ESA.Hardner-P                                   

محصولی تک جزئی به صورت پودری می باشد که به عنوان سخت کننده سطح بتن تازه استفاده         می گردد . این محصول وظیفه تامین سطحی سخت و ضد فرسایش بر روی بتن تازه را برعهده دارد .

موارد استفاده

  • تمامی سطوح صنعتی که نیازمند سطحی سخت و مقاوم در برابر سایش می باشد .
  • سطوح بتنی با ترافیک سنگین و سطوح بتنی Paving
  • آزمایشگاه های صنعتی که می بایست مقاوم در برابر ضربه باشد
  • کف انبارها ، پارکینگ ها، ترمینال ها و بنادر
  • کف work shop یا کارگاه ها وکارخانه های صنعتی

ویژگی ها

  • تک جزئی و آماده مصرف بدون نیاز به هرگونه افزودنی
  • امکان عرضه به صورت رنگی ( سبز ، قرمز ، خاکستری )
  • مقاوم در برابر روغن و چربی و ضد فرسایش
  • عاری ازهر گونه افزودنی های فلزی ( عدم اکسیداسیون دربرابر رطوبت )
  • افزایش مقاومت سایشی بتنی حداقل 200%

روش مصرف

الزامات پیش از اجرا:

بتن کف می بایست حداقل بتن با عیار 300 کیلوگرم سیمان در نظر گرفته شود . برای تسطیح بهتر و رسیدن به نتیجه مطلوب می بایست حتما از ماله پروانه ای برای تسطیح نهایی استفاده گردد . برای رسیدن به نتیجه بهتر توصیه می گردد از انواع فوق کاهنده آب برای کاهش میزان آب به سیمان تا کمتر از 50% استفاده گردد . اسلامپ بتن در محل اجرا می بایست بین 75 الی 100 میلیمتر باشد . این محصول برای استفاده بر روی بتن های که بیش از 4% هوا دارند مناسب نیست .

زمان مناسب جهت اجرا :

بهترین زمان جهت پاشش این محصول برروی بتن زمانی است که وقتی شخصی وزن متوسط بر روبتن تازه بایستد کفش فرد به میزان 3 الی 6 میلیمتر در بتن فرو رود ( توجه داشته باشید درزمان اجرا برای محیط های وسیع می بایست ازتیم های متعدد بهره برد تا زمان اجرا ازدست نرود ) .

روش پاششی :

در ابتدا می بایست به میزان 3 کیلوگرم از ماده به ازای هر متر مربع ازسطح را بر روی سطح پخش نمود تا زمانی که آب بتن را به خود جذب نماید و رنگ آن تغییر کند صبر نمود ، در این مرحله می بایست به روش دستی با ماله چوبی بر روی بتن عملیات ماله کشی صورت پذیرد . درمرحله دوم می بایست عمود برجهت مرحله اول 2 کیلوگرم باقیمانده ازمحصول ESA.Hardner.p را به ازای هرمتر مربع بر روی سطوح پخش نمود . مرحله سوم استفاده از ماله پروانه ای می باشد که بدین وسیله امکان حصول سطحی نهایی و صاف رابرای مصرف کننده محیا می سازد نگهداری وکیورینگ از سطح آماده شده و نهایی امری سیار حائز اهمیت است که دراین مرحله توصیه می گردد ابتدا عملیات کیورینگ و آب انجام پذیرد و سپس از محصول ESA.Cure با نسبت اختلاط با آب 1به 1 جهت نگهداری از سطح استفاده گردد . بعد از اعمال محصول ESA.Cure به عنوان عامل نگهدارنده سطح بهتر است از یک لایه ورق پلی اتیلن به عنوان یک پوشش با وظیفه محبوس نمودن رطوبت بر روی سطح استفاده گردد .

نکته : عملیات کیورینگ در استفاده از این محصول بسیار حائز اهمیت می باشد و در صورت سهل انگاری ممکن است منجر به تشکیل ترک شود .

مقدار مصرف

با توجه به محتویات محصول می بایست به ازای هر متر مربع ازسطح به مقدار 5 کیلوگرم از محصول مورد استفاده قرار گیرد . از جهت رسیدن به مشخصات مطلوب به هیچ عنوان توصیه نمی شود از میزان کمتری ازمحصول استفاده نمود .

اطلاعات فنی

مایع غلیظ

حالت فیزیکی

1.8± 0. 2 gr/cm³

وزن مخصوص

خاکستری،سبز،قرمز

رنگ

در 28 روز می رسد

70 N/mm²

مقاومت فشاری محصول با در نظر گرفتن شرایط آزمایشگاهی

)BS5075فاقد یون کلر(

مقدار کلراید

معادل Mohs̕8 می باشد

میزان سختی سنگدانه های محصول در معیار Mohs̕

 

نکات ایمنی

در صورت تماس با پوست قبل از خشک شدن با آب شسته شود . در صورت تماس با چشم و یا نفوذ به دهان بلافاصله با آب فراوان شسته و به پزشک مراجعه شود .

شرایط نگهداری

در انبار مسقف و دور از نور خورشید و در دمای 5+ الی 40+ درجه سانتیگراد نگهداری گردد .

مدت نگهداری

یک سال در بسته ‌بندی اولیه

نوع بسته بندی

گالن 22 کیلوگرمی